Taklampa
Avslutad
2020-12-05
847784
| Klubbat belopp | 500 SEK |
|---|---|
| Utropspris | 1 200 SEK |
TAKLAMPA, 1950/60-tal, möjligen Orrefors, mässing samt gultonad glasmassa, innerkupa av pressglas, höjd ca 26, diameter ca 30 cm
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen