Paavo Tynell bordslampa

Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa

Klubbat för:

11 000 EUR

6 000 EUR

PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9224, Taito Oy, 1900-talets mitt, polerad mässing, foten beklädd med tvinnat läderband, höjd 54 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken, avbrytaren flyttad till sladden, ej funktionstestad.

847880

2020-12-07