Paavo Tynell bordslampa
Klubbat för:
11 000 EUR
6 000 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9224, Taito Oy, 1900-talets mitt, polerad mässing, foten beklädd med tvinnat läderband, höjd 54 cm.
Åldersrelaterat slitage och märken, avbrytaren flyttad till sladden, ej funktionstestad.
847880
2020-12-07