Karmstolar Wegner
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HANS J WEGNER, "Kinastolen", karmstolar, 1 par, Fritz Hansen, Danmark, formgivningsår 1943, körsbär, lösa dynor i rött skinn, etikettmärkta Made in Denmark, Fritz Hansen 0868, höjd 82, sitthöjd 46 cm
Karmar med ytslitage, en karm med lagning, smärre ytskador
847887
2020-12-01