Höganäs Keramik lockurna

Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

800 SEK

Kuvaus

HÖGANÄS KERAMIK, form efter Edgar Böckman, lockurna, keramik, 1930-33, diameter 22 cm, höjd 32 cm

Kuntoraportti

Ställvis krackelyr, mindre nagg på lockets innerring (synd ej med locket på)

847941

Päivämäärä:

2020-12-07