Höganäs Keramik lockurna
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
800 SEK
Kuvaus
HÖGANÄS KERAMIK, form efter Edgar Böckman, lockurna, keramik, 1930-33, diameter 22 cm, höjd 32 cm
Kuntoraportti
Ställvis krackelyr, mindre nagg på lockets innerring (synd ej med locket på)
847941
Päivämäärä:
2020-12-07