Kylikki Salmenhaara vas

Kylikki Salmenhaara vas
Kylikki Salmenhaara vas
Kylikki Salmenhaara vas
Kylikki Salmenhaara vas
Kylikki Salmenhaara vas
Kylikki Salmenhaara vas
Kylikki Salmenhaara vas
Kylikki Salmenhaara vas

Klubbat för:

8 000 EUR

Utropspris

13 000 EUR

KYLLIKKI SALMENHAARA, VAS, signerad KS. Arabia, c1950-talets slut, stengods med chamotte, ljus och bruntonad glasyr, höjd 39,5 cm, diameter 20 cm.

848152

2020-12-07