Tebord, 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TEBORD, 1700-talets andra hälft, rokoko, svängda ben, kontursågad sarg, bemålat i vitt och brons (målning från omkring år 1900), nedsänkt bricka, höjd 74, 79 x 52 cm
Slitage, färgbortfall, senare bricka
848277
2020-12-19