Tebord, 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TEBORD, 1700-talets andra hälft, rokoko, svängda ben, kontursågad sarg, bemålat i vitt och brons (målning från omkring år 1900), nedsänkt bricka, höjd 74, 79 x 52 cm

Slitage, färgbortfall, senare bricka

848277

2020-12-19