Bordsfotogenlampor, ett par, 1800-talets slut
Vollendet
2020-12-19
848279
| Höchstes Gebot | 6 400 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
BORDSFOTOGENLAMPOR, ett par, 1800-talets slut, majolika, dekor i vitt, svart och guld, mässingsmontering, en med rund kupa av vitt opalfärgat glas, höjd 41, med kupa 58 cm
Smärre slitage och märken