Bordsfotogenlampor, ett par, 1800-talets slut

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSFOTOGENLAMPOR, ett par, 1800-talets slut, majolika, dekor i vitt, svart och guld, mässingsmontering, en med rund kupa av vitt opalfärgat glas, höjd 41, med kupa 58 cm

Smärre slitage och märken

848279

2020-12-19