Silverbestick svensk rund

Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund
Silverbestick svensk rund

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

BESTICK, silver, (90 dlr), C.G. Hallberg, svensk rund modell bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 10 bordsskedar, 5 smörgåsgafflar, 6 teskedar, 6 smörknivar, 9 fruktknivar, vikt exkl. knivar 3345 g, monogramsignerade M

Bruksspår och åldersrelaterat slitage, repor och märken, enstaka bestick med dedikation

848319

2020-12-12