Gaslykta

Gaslykta
Gaslykta
Gaslykta
Gaslykta
Gaslykta
Gaslykta

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GATLYKTA, 1900-talets första hälft, svartmålad metall, sexkantig med glasade sidor, längd ca 78 cm, höjd ca 65 cm.

Proveniens Vänersborg.

Slitage, färgbortfall, glas med sprickor, ej funktionstestad.

848490

2020-12-13