Johan Gladman väggpendyl 1700-talets senare hälft

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JOHAN GLADMAN (1731-1800), väggpendyl, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, skuren dekor, bronserad och förgylld, Stockholm, höjd ca 98 cm

Slitage

848525

2020-12-10