Ernst Wenck Rosenthal figurin
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERNST WENCK, figurin, porslin, 1900-tal, Rosenthal, i form av drickande kvinna, märkt undertill Rosenthal Germany 8000, 752/1 16, signerad Ernst Wenck, höjd ca 15 cm
Smärre slitage, fläck på benet
848681
2020-12-08