Ernst Wenck Rosenthal figurin

Ernst Wenck Rosenthal figurin
Ernst Wenck Rosenthal figurin
Ernst Wenck Rosenthal figurin
Ernst Wenck Rosenthal figurin
Ernst Wenck Rosenthal figurin
Ernst Wenck Rosenthal figurin
Ernst Wenck Rosenthal figurin
Ernst Wenck Rosenthal figurin
Ernst Wenck Rosenthal figurin
Ernst Wenck Rosenthal figurin

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERNST WENCK, figurin, porslin, 1900-tal, Rosenthal, i form av drickande kvinna, märkt undertill Rosenthal Germany 8000, 752/1 16, signerad Ernst Wenck, höjd ca 15 cm

Smärre slitage, fläck på benet

848681

2020-12-08