Klubbat för:
1 100 SEK
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand 1930-tal, chamotterat stengods, grå och brun glasyr, stämplad NYLUND RÖRSTRAND LIDKÖPING HANDDREJAD, även etikettmärkt RÖRSTRAND, höjd 19, diameter 19 cm
848744
2020-12-12