Gunnar Nylund, tidig vas för Rörstrand

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand 1930-tal, chamotterat stengods, grå och brun glasyr, stämplad NYLUND RÖRSTRAND LIDKÖPING HANDDREJAD, även etikettmärkt RÖRSTRAND, höjd 19, diameter 19 cm

848744

2020-12-12