GLAS, 2 st, för värdering
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLAS, 2 st, 1700/1800-tal, med så kallade "air twist" glas, varav det högre glaset med äldre lagning av fot i metall, möjligen England eller Norge, höjd 16 cm, det lägre glaset med slipad puntel, höjd 14,5 cm
Åldersrelaterat skick med mindre orenheter och luftbubblor från tillverkning, några repor på det lägre glasets fot
848751
2020-12-08