Oljemålning Pauliina Pietilä
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PAULIINA PIETILÄ ((Finland, Född 1982): "Sjukhus", 2011, osignerad, olja på duk, oramad, ca 110x145 cm
Pauliina Pietilä fick Anna-Lisa Thomsons stipendium 2011 samt Maria Bonnier Dahlins stipendium 2012
848859
2020-12-10