Akvarell 1700-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, daterad 1789, signerad S. Bör. F ?, akvarell, heliga familjen möter Elisabet och Johannes Döparen, skrift på ormen i nedre kant "Ecce...?", dagmått 22,5x17,5 cm
Åldersrelaterat skick, smärre färgbortfall, nålhål i nedre kant, ej examinerad ur ram
848860
2020-12-13