Akvarell 1700-tal

Akvarell 1700-tal
Akvarell 1700-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, daterad 1789, signerad S. Bör. F ?, akvarell, heliga familjen möter Elisabet och Johannes Döparen, skrift på ormen i nedre kant "Ecce...?", dagmått 22,5x17,5 cm

Åldersrelaterat skick, smärre färgbortfall, nålhål i nedre kant, ej examinerad ur ram

848860

2020-12-13