Royal Copenhagen Flora Danica fat

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", fat, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3590, polykromt målad dekor med Epilobium Alpinum, förgyllda kanter, diameter 14,5 cm

848862

2020-12-03