Fat Kina

Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FAT, 3 st, Kina, Kangxi (1662-1722), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter ca 29 cm

Slitage, ett fat med skada och nagg, de andra två med sprickor och mindre nagg

848976

2020-12-09