Royal Copenhagen Flora Danica
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", djupt uppläggningsfat, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-tal, porslin, modellnr 3519, "Potentilla recta L.", polykromt bemålad med blomstermotiv, förgylld kantbård, ca 44x33,5 cm
848997
2020-12-02