Royal Copenhagen Flora Danica

Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica
Royal Copenhagen Flora Danica

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", djupt uppläggningsfat, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-tal, porslin, modellnr 3519, "Potentilla recta L.", polykromt bemålad med blomstermotiv, förgylld kantbård, ca 44x33,5 cm

848997

2020-12-02