Soffa Josef Frank

Soffa Josef Frank
Soffa Josef Frank
Soffa Josef Frank
Soffa Josef Frank
Soffa Josef Frank
Soffa Josef Frank
Soffa Josef Frank
Soffa Josef Frank

Klubbat för:

9 200 SEK

6 000 SEK

JOSEF FRANK, soffa, Svenskt Tenn, modell 678, soffan formgavs under 1930-talet, lösa sittplymåer, grön klädsel i Margit Thoréns "Vägen", fyrkantiga ben i betsad bok, längd ca 180 cm

Klädsel med slitage, skador och fläckar, nackkuddar och skydd för armstöd medföljer

849016

2020-12-02