ARNE JACOBSEN 3117
2020-12-08
849258
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol modell 3117, Sjuan, Fritz Hansen, Danmark, omkring 1960-tal, förkromat stålunderrede på 4 hjultrissor, helklädd klädsel i svartfärgat skinn
Lödning kring hjul, kraftigt slitage med sprucken skinnklädsel samt slitage kring det kromade underede, smärre rostangrepp