ARNE JACOBSEN 3117

ARNE JACOBSEN 3117
ARNE JACOBSEN 3117
ARNE JACOBSEN 3117
ARNE JACOBSEN 3117
ARNE JACOBSEN 3117
ARNE JACOBSEN 3117
ARNE JACOBSEN 3117
ARNE JACOBSEN 3117
ARNE JACOBSEN 3117
ARNE JACOBSEN 3117

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol modell 3117, Sjuan, Fritz Hansen, Danmark, omkring 1960-tal, förkromat stålunderrede på 4 hjultrissor, helklädd klädsel i svartfärgat skinn

Lödning kring hjul, kraftigt slitage med sprucken skinnklädsel samt slitage kring det kromade underede, smärre rostangrepp

849258

2020-12-08