Alvar Aalto barrstolar model K65

Klubbat för:

240 EUR

300 EUR

ALVAR AALTO, BARSTOLAR, 2 st, modell K65, Artek, 1960/70-tal, skiktlimmad björk, sitthöjd 60 cm, bredd 33 cm, djup 38 cm, totalhöjd 72 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken

849293

2020-12-04