Ett par sidobord

Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord
Ett par sidobord

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

SIDOBORD, ett par, engelsk stil, 1900-talets andra hälft, mahognyfanerade, kopplade ben, gavelstycken i form av lyror, benavslut försedda med hjultrissor, bordsskiva med klaffar, genomgående låda i sarg, höjd ca 56 cm, 37x43 cm

Bruksslitage/ repor, ett beslag saknas i lådfront

849355

2020-12-03