Tennföremål
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅLFAT, VÄRMEFAT, 2 dlr., tenn, Stockholm respektive London, 1700- samt 17/1800-tal, diameter 41 resp 24 cm
Mycket omfattande polering, åldersrelaterat slitage, antydan till äldre tennsjuka
849456
2020-12-04