Tennföremål

Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål
Tennföremål

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

SKÅLFAT, VÄRMEFAT, 2 dlr., tenn, Stockholm respektive London, 1700- samt 17/1800-tal, diameter 41 resp 24 cm

Kuntoraportti

Mycket omfattande polering, åldersrelaterat slitage, antydan till äldre tennsjuka

849456

Päivämäärä:

2020-12-04