Tennföremål
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
SKÅLFAT, VÄRMEFAT, 2 dlr., tenn, Stockholm respektive London, 1700- samt 17/1800-tal, diameter 41 resp 24 cm
Kuntoraportti
Mycket omfattande polering, åldersrelaterat slitage, antydan till äldre tennsjuka
849456
Päivämäärä:
2020-12-04