Stolar 1800-tal

Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 1 par, senbarocksti, 1800-tal, vitmålade med bronserade detaljer, genombruten balusterformad ryggbricka, kopplade ben med H-kryss, svängda framben med kulklofötter, sitsar klädda i broderad textil, sittshöjd ca 44 cm. .

Bruksslitage, senare målning samt klädsel, renoverade samt kompletterade.

849472

2020-12-12