Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAKLAMPA, Mjölby, 1920/30-tal,art deco, 6 ljuspunkter, intarsia med bl a fornnordiska motiv, kupa i frostat glas, höjd ca 15, diameter 70 cm

Spricka i kupan, krackelyr, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

849512

2020-12-08