Gustavsberg "Röd fasan"

Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg
Gustavsberg

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSERVIS, "Röd fasan", Old Gustavsberg, 28 dlr, flintgods, bestående av: 4 serverinsskålar, 3 serveringsfat, 2 djupa tallrikar större, 2 djupa tallrikar mindre, 2 mattallrikar, 4 förrättstallrikar, 4 asietter, 2 tekoppar m. fat, 2 kaffekoppar m. fat

Smärre slitage, en kaffekopp med stort nagg, övriga mikonagg kan förekomma

849513

2020-12-08