Gustaf Nordahl
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUSTAF NORDAHL (1903-92): Flickhuvud, signerad Nordahl, patinerad brons, sockel i trä, på piedestal, gjutarstämpel Erik Pettersson Fud., stämplad undertill SAK inköp 1958, höjd med sockel ca 42 cm, totalhöjd med piedestal, ca 111 cm
Bruksslitage, piedestal med dekorbortfall
849560
2020-12-08