Pilgrimsflaska

Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

PILGRIMSFLASKA, Kina, 1800/1900-tal, dekor i emaljfärger, höjd ca 48 cm

Ingår i temaauktionen En samling med Orientalika

Lagning på ena hänkeln

849627

2020-12-12