Figurin
Klubbat för:
3 400 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
FIGURIN, Kina i form av tempelhund, avsedd som tyngd för rullmålningar, förgylld brons, höjd ca 3,5, längd 6,5 cm
Ingår i temaauktionen En samling med Orientalika
Kuntoraportti
Slitage
849634
Päivämäärä:
2020-12-12