Carl von Schéele litografi

Carl von Schéele litografi
Carl von Schéele litografi

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL VON SCHÉELE (1797-1873), "Soiréen i den stora Riks-Bi(sp)Kupan", med vers ur "Svea" av Esaias Tegnér, 1800-tal, litografi, politisk karikatyr, bildmått 27x41 cm (dagmått 41x53 cm)

Veck, fläckar, reva, mindre blyertstext

849813

2020-12-12