Carl von Schéele litografi
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL VON SCHÉELE (1797-1873), "Soiréen i den stora Riks-Bi(sp)Kupan", med vers ur "Svea" av Esaias Tegnér, 1800-tal, litografi, politisk karikatyr, bildmått 27x41 cm (dagmått 41x53 cm)
Veck, fläckar, reva, mindre blyertstext
849813
2020-12-12