Gustavsberg Allmoge 76 dlr

Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
Gustavsberg Allmoge 76 dlr

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAVSBERG, 76 delar av servis "Allmoge", flintgods, bestående av 8 stora mattallrikar (27), 14 mattalrikar (24,5), 10 assietter (18,5), 12 djupa tallrikar, 2 uppläggningsfat, 5 skålar (d 12-22), karott med lock, såskanna, kanna, 4 tekoppar med fat, 8 kaffekoppar med fat, sockerskål, gräddkanna, 8 äggkoppar

Mellanskålen med nagg, 7 extra kaffefat, 1 kaffekopp med missfärgad spricka, 2 extra tefat, i övrigt mindre bruksslitage

849865

2020-12-06