Golvur England
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft, England, urtavla med romerska siffror samt märkt TW Cade Northhallerton, fodralet fanérat i mahogny, skulpterade pilastrar, dekor av intarsia, höjd ca 210 cm, nyckel, pendel, och lod finns
Smärre fanérskador, fanérbortfall o torrsprickor
849939
2020-12-12