Rune Hagberg Objekt
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RUNE HAGBERG (1924-2015): Jord hav rymden, monogramsignerad R.H, väggskulptur - objekt i vitmålat tyg, papper och snöre monterad i vitmålad trälåda som diptyk, höjd 52 x öppen 47 cm (stängd 23 cm) x 14,5 (9,5+5) cm.
PROVENIENS
Galleri Mariann Ahnlund
849983
2020-12-19