Rune Hagberg Objekt

Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt
Rune Hagberg Objekt

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

RUNE HAGBERG (1924-2015): Jord hav rymden, monogramsignerad R.H, väggskulptur - objekt i vitmålat tyg, papper och snöre monterad i vitmålad trälåda som diptyk, höjd 52 x öppen 47 cm (stängd 23 cm) x 14,5 (9,5+5) cm.

PROVENIENS
Galleri Mariann Ahnlund

849983

2020-12-19