Vinglas 1700-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINGLAS, 1700-tal, hessisk modell, konisk cuppa, fot med omvikt kant, cuppa med graverad och förgylld dekor, i form av adlig krona och monogram, väder i benet, höjd ca 18 cm
Bruks- och åldersrelaterad slitage, nagg samt mirkonagg förekommer
849989
2020-12-22