Berndt Friberg Gustavsberg
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERNDT FRIBERG, 4 dlr, varav två vaser och två skålar, stengods, Gustavsberg, gul resp äggskalsfärgad ljusgrön glasyr, signerade undertill samt med studiohanden, höjd 2,2-8 cm, äggskalsfärgad skål samt den högsta vasen daterad 1976
Minimalt slitage
850089
2020-12-09