Berndt Friberg Gustavsberg

Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BERNDT FRIBERG, 4 dlr, varav två vaser och två skålar, stengods, Gustavsberg, gul resp äggskalsfärgad ljusgrön glasyr, signerade undertill samt med studiohanden, höjd 2,2-8 cm, äggskalsfärgad skål samt den högsta vasen daterad 1976

Minimalt slitage

850089

2020-12-09