Strålkastare för film och teater Fototon

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STRÅLKASTARE för film och teater, 1940/50-tal, Fototon, för film, svartlackerad metall, höjd ca 250 cm (reglerbar höjd)

Proveniens: strålkastaren har tillhört Europa film.

slitage, funktion ej kontrollerad eller garanterad

850106

2020-12-06