Meissen figuriner
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEISSEN, 2 st, figuriner, i form av flicka med blommor och pojke med hund, 1900-talets andra hälft, märkta med korsade klingor i underglasyrblått, samt i godset med modellnumer 93 och F 20 144, bemålat porslin, höjd ca 14 resp 12 cm
Slitage, flicka med lagning på handen
850126
2020-12-09