Elis Bergh Flach Kosta
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELIS BERGH, "Flach", glasservis, 62 dlr., klar- och grön glasmassa, Kosta, 1900-tal, slipad dekor, bestående av: 17 vitvinsglas, 12 moselvinsglas, 16 starkvinsglas, 15 likörglas samt 2 karaffer, , höjd ca 9-12, karafferna 27-28 cm
Enstaka nagg
850206
2020-12-10