Elis Bergh Flach Kosta

Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta
Elis Bergh Flach Kosta

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ELIS BERGH, "Flach", glasservis, 62 dlr., klar- och grön glasmassa, Kosta, 1900-tal, slipad dekor, bestående av: 17 vitvinsglas, 12 moselvinsglas, 16 starkvinsglas, 15 likörglas samt 2 karaffer, , höjd ca 9-12, karafferna 27-28 cm

Enstaka nagg

850206

2020-12-10