Vas Kina
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-talets början, kvadratisk form, med hänklar i form av maskaroner, dekor av strödda blomsterkvistar med bland annat krysantemum i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 43 cm
Slitage
850283
2020-12-09