Stolar 1900-talets första hälft

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 12 st, 1900-talets första hälft, mörkbetsade, skuren dekor, ryggbricka med kopplat spjälknippe, stoppade sitsar, skyltmärkt KAK, sitthöjd ca 47 cm

3 stolar ostadiga, brukslitage, ytskador, klädsel m skador varav 3 med senare klädsel, ett stolskrön lagat

850419

2020-12-08