Halsband örhängen silver bergkristaller 1940-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HALSBAND, ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, trappslipade bergkristaller, Heribert Engelbert, Stockholm 1943, 1946/47, hänget stämplat Stigbert samt med kedja, silver, stavlänk med mellanliggande ringar, längd 53 cm, hängets höjd 4,3 cm, örhängen med skruvsystem, höjd 2,5 cm, total vikt ca 26,7 g

Bergkristaller med mindre nagg förekommer

850466

2020-12-09